Pioneers in the industry, we offer self propelled scissor lift, electrical scissor lift and hydraulic lift platform from India.











₹ 1695000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 0.5 Ton |
| Working Height | 30 feet |
| Running Mode | Moving |
| Usage/Application | Factories |
| Lift Drive | Electric Motor |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity(T) | 0.5 Ton |
| Brand Name | Vedant Lift |






₹ 899000 / PieceGet Latest Price
| Lifting Capacity | 500 kg |
| Mobility | Push Around |
| Working Height | 30 Feet |
| Brand | Vedant lift |
| Platform Size | 1.8×0.8 m |
| Power Source | AC Electric |
| Platform Extension | Without Extension |
| Capacity | 500 Kg |
| Usage/Application | Industrial |
| Lift Drive | Hydraulic Lift |






₹ 1295000 / PieceGet Latest Price
| Platform Type | Scissor Lift |
| Working Height | 8 m |
| Load Capacity | 500 kg |
| Lifting Height | 6 m (20 ft) |
| Lifting Capacity | 500 kg |
| Platform Size (LxW) | 2.0m x 1.0m |
| Lift Height | 6 m |
| Mobility | Mobile |
| Platform Size | 1800 x 1000 mm |
| Power Source | Battery |



Umesh Rathod (Director)
Vedant Lift
B-101, Nivara Enclave, Kids Paradaize School, Kale Colony, Chovisawadi,Alandi,Khed, Pune - 412105, Maharashtra, India

